Fudbaleri Kablova savladali su Pčinju iz Trgovišta u 4. kolu Srpske lige “Istok” sa 3:1 i na taj način stigli do druge pobede u sezoni.

Nakon prvog poluvremena u kom nije bilo pogodaka, čak četiri gola viđena su u nastavku susreta, u kom je rešeno pitanje pobednika. Strelci za zaječarskog srpskoligaša na stadionu u naselju “Ključ” u Kotlujevcu bili su kapiten Konić, Ramadani i Aleksandar Trifunov iz jedanaesterca.

Nakon četiri odigrana kola, Kablovi imaju 6 osvojenih bodova i nalaze se na 10. mestu tabele od 20 ekipa, sa istim brojem bodova kao i devetoplasirani Rembas. U narednom kolu izabranici trenera Ivana Bešinića gostuju u Trsteniku, a utakmica je na programu u subotu 5. septembra.

Na čelu tabele srpskoligaškog “Istoka” je gradski rival Kablova Timok 1919 sa maksimalnih 12 bodova, ispred niškog Car Konstantina, Mladosti iz Medoševca, Radničkog iz Svilajnca i Vlasine, koji su sakupili po 10.

Izvor: glas.sporta