U 10. kolu MEĐUOPŠTINSKE LIGE ZAJEČAR – BOLJEVAC satale su se ekipe FK Velika Jasikova – FK Sljivar.

Utakmice je opravdala epitet derbija jer je vidjeno 7 pogodaka i tri preokreta.

Neverovatan pocetak utakmice gde je za 10 minuta postignuto 4 pogodaka. Prvi u vodjstvo dosli su gosti pogotkom Grubaca koj je preciznim udarcem sa 16 metara savladao Petkovica. To nije uzdrmalo domacina koj je sa 2 brza gola odlicno odgovorio na rano vodjstvo gostiju. Prvo je Zeljko Fastikic solo prodorom protutnjao odbranom gostiju i rezantnim udarcem savladao golmana gostiju. Nedugo zatim je Mirkovic odlicno primio pas Petrovica i odlicnom varkom izbacio celu odbarnau i gomana Sljivara i ostalo mu je samo da posalje loptu u nebranjenu mrezu. Sljivar je izjednacio u sledecem napadu preko korpulentnog Djokica koj je iskoristio svoju visinu i glavom savladao Petkovica. Sredinom prvog poluvremena usled neopreznog starta arbitar na danasnjem mecu Milos Mitrovic iskljucio je domceg igraca Zeljka Fastikica. Pred kraj prvog poluvremena duel Janicijevica i Grubaca na ivici kaznenog prostora abitar je okarakterisao kao najstrozu kaznu ali je Petkovic odbranio udarac Djokicu. Rezultatom 2:2 je zavrsena prva polovina igre.

15094340_10209873787115291_1061454475369669242_n

I drugi deo igre nije bio nista manje uzbudljiv. Odmah na pocetku je arbitar iskljucio i mladjeg Fastikica usled neopreznog starta nad igracem Sljivara. To je ekipa Sljivara iskoristila i preko Grubaca dosla u vodjstvo. Neverovatan karakter ekipa iz Jasikove je pokazala tako sto je sa 2 igraca manje preko Petrovica izjednacila rezultat na 3:3 koj je iskoristio kiks gostujuceg golmana i poslao loptu u nebranjenu mrezu. Za delirijum na stadionu pred oko 100 posmatraca pobrinuo se Petrovic koj je u poslednjem minutu odlicno primio pas Milutinovica smirio loptu i udarcem sa 10 metara savladao nesigurnog golmana gostiju i slavlje je moglo da pocne.